Özerk Şener Özgeçmiş

1979 Ankara doğumludur. İlk ticari deneyimine ortaokul yıllarında aile şirketinde elde etmiştir. Üniversite ve yükseklisans öğrenimi süresince; 1998-2006 Türkiye’nin ilk düşünce ve stratej merkezleri ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi) ve KOKSAM’da (KOK Stratejik Araştırmalar Merkezinde) Sırasıyla Stajyer, Asistan, Araştırmacı pozisyonlarında çalışmıştır.

Yüksek öğreniminin ardından 2006-2009 Yıllarında Philip Morris International’da profosyonel olarak görev yapmıştır. 2010-2015 yıları arasında NoviCor Technology Partner sın Yönetici Ortağı ve Genel Müdürü olarak NoviCor’u hizmet verdiği alanda Türkiye’nin en büyük Danışmanlık şirketi haline getirmiştir. 2015-2018 Novicor’un birleştiği Sistem Global Danışmanlık firmasının İş Geliştirmeden sorumlu ortağı olarak görev yapmıştır.

2019 yılında yılında Jupiter Girişim ve Danışmanlık’ı kurmuştur. Jupiter Girişim Danışmanlık teknoloji ve katma değerli üretim yapan firmalara:

o Global pazaralara açılım.
o Ar-Ge ve Teknoloji Fonlarına erişim
o Kurumsal Kapasite Güçlendirme

alanlarında danışmanlık hizmetleri sunmanın yanısıra Tech-Invest Tr Programı çerçevesinde bir Girişim Sermayesi Sermayesi Fonu’nun da paydaşları arasındadır. Özerk Şener’in Jupiter Girişim’in yanında tarım ve animasyon alanında faaliyet gösteren girişimleri bulunmaktadır.